  • TDC105M035NSE-F
TDC105M035NSE-F
advertisement
Manufacturer No:
TDC105M035NSE-F
HK JDW NO:
192-TDC105M035NSE-F
Datasheet:
TDC105M035NSE-F
Purchasing and Inquiry
TDC105M035NSE-F Overview
TDC105M035NSE-F Features
a leakage current of 500nA in this capacitor
the dissipation factor is 3 %
its tan delta is 0.03
TDC105M035NSE-F Applications
  • Military / aerospace
  • Industrial control units
  • Telecom infrastructure
  • General purpose
  • Airbag systems
  • Avionics,
  • General purpose
  • Avionics / military / space
  • Consumer
  • Industrial
Step5Bar-code shipping tag
TDC105M035NSE-F
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.175Dia 4.45mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Capacitance
    1μF
  • Voltage - Rated DC
    35V
  • Lead Pitch
    3.17mm
  • Lead Spacing
    0.125 3.18mm
  • Leakage Current
    500nA
  • Tan Delta
    0.03
  • Dissipation Factor
    3 %
  • Manufacturer Size Code
    E
  • Diameter
    4.45mm
  • Height Seated (Max)
    0.350 8.89mm
  • Length
    6.35mm