  • TDC226K035WSG-F
TDC226K035WSG-F
advertisement
Manufacturer No:
TDC226K035WSG-F
HK JDW NO:
192-TDC226K035WSG-F
Datasheet:
TDC226K035WSG-F
Purchasing and Inquiry
TDC226K035WSG-F Overview
TDC226K035WSG-F Features
a leakage current of 6.2μA in this capacitor
the dissipation factor is 6 %
its tan delta is 0.06
TDC226K035WSG-F Applications
  • Airbag systems
  • Automotive ECU
  • Military / aerospace
  • General low power DC/DC and LDO
  • Avionics,
  • General purpose
  • ABS
  • Avionics / military / space
  • Industrial control units
  • Telecom infrastructure
Step5Bar-code shipping tag
TDC226K035WSG-F
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mount
    PCB, Through Hole
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2006
  • Size / Dimension
    0.350Dia 8.89mm
  • Tolerance
    ±10%
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Conformal Coated
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Capacitance
    22μF
  • Voltage - Rated DC
    35V
  • Lead Pitch
    6.35mm
  • Polarity
    Polar
  • Lead Spacing
    0.250 6.35mm
  • Lead Diameter
    510 μm
  • Leakage Current
    6.2μA
  • Tan Delta
    0.06
  • Dissipation Factor
    6 %
  • Manufacturer Size Code
    G
  • Diameter
    8.89mm
  • Height Seated (Max)
    0.650 16.51mm