  • TDL106M035S1D
TDL106M035S1D
advertisement
Manufacturer No:
TDL106M035S1D
HK JDW NO:
192-TDL106M035S1D
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
CAP TANT 10UF 35V 20% RADIAL
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
TDL106M035S1D
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    TDL
  • Size / Dimension
    0.340" Dia (8.64mm)
  • Tolerance
    ±20%
  • Type
    Conformal Coated
  • Voltage - Rated
    35V
  • Capacitance
    10μF
  • Lead Spacing
    0.100" (2.54mm)