  • TIM335K035P0X
TIM335K035P0X
advertisement
Manufacturer No:
TIM335K035P0X
HK JDW NO:
192-TIM335K035P0X
Description:
3.3μF 10% 125°C-Max -55°C-Min 2-Termination POLARIZED Tantalum 0.001mA Radial
Step5Bar-code shipping tag
TIM335K035P0X
  • Tolerance
    10%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    3.3μF
  • Voltage - Rated DC
    35V
  • Packing Method
    TR, 14 INCH
  • Lead Pitch
    5.08mm
  • Size Code
    2917
  • Leakage Current
    0.001mA
  • Ripple Current
    30mA
  • Height Seated (Max)
    6.096mm
  • Length
    7.239mm
  • Width
    4.318mm