  • TAC226K020P06-F
TAC226K020P06-F
advertisement
Manufacturer No:
TAC226K020P06-F
HK JDW NO:
192-TAC226K020P06-F
Package:
Axial
Datasheet:
TAC226K020P06-F
Description:
22μF ±10% 125°C-Max -55°C-Min Tantalum 3.5μA Tape & Reel (TR) Axial
Step5Bar-code shipping tag
TAC226K020P06-F
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Axial
  • Dielectric Material
    Tantalum
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    TAC
  • Published
    2005
  • Size / Dimension
    0.180Diax0.420L 4.57mmx10.67mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Feature
    General Purpose
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
  • Type
    Molded
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    20V
  • Capacitance
    22μF
  • Voltage - Rated DC
    20V
  • Lead Diameter
    510 μm
  • Leakage Current
    3.5μA
  • Dissipation Factor
    6 %
  • Manufacturer Size Code
    6
  • Diameter
    4.57mm
  • Length
    10.668mm