  • TIM226K010P0Y
TIM226K010P0Y
advertisement
Manufacturer No:
TIM226K010P0Y
HK JDW NO:
192-TIM226K010P0Y
Package:
Radial
Datasheet:
TIM226K010P0Y
Description:
22μF ±10% 2-Termination POLARIZED Tantalum 0.002mA Bulk Radial
Step5Bar-code shipping tag
TIM226K010P0Y
  • Type
    Molded
  • Capacitance
    22μF
  • Voltage - Rated DC
    10V
  • Packing Method
    TR, 14 INCH
  • Lead Pitch
    5.08mm
  • Polarity
    POLARIZED
  • Lead Spacing
    0.200 5.08mm
  • Leakage Current
    0.002mA
  • Ripple Current
    58mA
  • Tan Delta
    0.06
  • Manufacturer Size Code
    Y
  • Height Seated (Max)
    0.340 8.64mm
  • Length
    8.26mm
  • Width
    4.32mm
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Dielectric Material
    Tantalum
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    TIM
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.325Lx0.170W 8.26mmx4.32mm
  • Tolerance
    ±10%