  • TIM156M010P0W
TIM156M010P0W
advertisement
Manufacturer No:
TIM156M010P0W
HK JDW NO:
192-TIM156M010P0W
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
15μF 20% 125°C-Max -55°C-Min 2-Termination POLARIZED Tantalum 0.001mA Radial
Step5Bar-code shipping tag
TIM156M010P0W
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Dielectric Material
    Tantalum
  • Tolerance
    20%
  • Feature
    General Purpose
  • Pbfree Code
    no
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    15μF
  • Voltage - Rated DC
    10V
  • Packing Method
    TR, 14 INCH
  • Terminal Pitch
    3.18mm
  • Lead Pitch
    3.175mm
  • Polarity
    POLARIZED
  • Size Code
    2311
  • Leakage Current
    0.001mA
  • Ripple Current
    39mA
  • Tan Delta
    0.06
  • Height Seated (Max)
    8.9662mm
  • Length
    5.842mm
  • Width
    2.667mm