  • TH3E106K050A0500
TH3E106K050A0500
advertisement
Manufacturer No:
TH3E106K050A0500
HK JDW NO:
874-TH3E106K050A0500
Package:
2917 (7343 Metric)
Datasheet:
TH3E106K050A0500
Purchasing and Inquiry
TH3E106K050A0500 Overview
TH3E106K050A0500 Features
TH3E106K050A0500 Applications
There are a lot of Vishay Sprague TH3E106K050A0500 applications of tantalum capacitors.
  • Consumer
  • Military / aerospace
  • Computer
  • General purpose
  • Automotive ECU
  • Airbag systems
  • ABS
  • Industrial
  • Avionics,
  • General low power DC/DC and LDO
Step5Bar-code shipping tag
TH3E106K050A0500
  • Package / Case
    2917 (7343 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Published
    2009
  • Size / Dimension
    0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
  • Tolerance
    ±10%
    Molded
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    10μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    500mOhm
  • Manufacturer Size Code
    E
  • Height Seated (Max)
    0.169 4.30mm
  • Length
    7.2898mm
  • Width
    4.2926mm