  • TH3C335M025E2000
TH3C335M025E2000
advertisement
Manufacturer No:
TH3C335M025E2000
HK JDW NO:
874-TH3C335M025E2000
Package:
2312 (6032 Metric)
Datasheet:
TH3C335M025E2000
Purchasing and Inquiry
TH3C335M025E2000 Overview
TH3C335M025E2000 Features
TH3C335M025E2000 Applications
There are a lot of Vishay Sprague TH3C335M025E2000 applications of tantalum capacitors.
  • Computer
  • ABS
  • Telecom infrastructure
  • Industrial
  • Military / aerospace
  • Automotive ECU
  • Avionics,
  • Avionics / military / space
  • General low power DC/DC and LDO
  • General purpose
Step5Bar-code shipping tag
TH3C335M025E2000
  • Package / Case
    2312 (6032 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Size / Dimension
    0.236Lx0.126W 6.00mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±20%
    Molded
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    25V
  • Capacitance
    3.3μF
  • Depth
    3.2mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    2Ohm
  • Manufacturer Size Code
    C
  • Height
    2.5mm
  • Height Seated (Max)
    0.110 2.80mm
  • Length
    5.9944mm
  • Width
    3.2004mm