  • TH3B476K010E1800
TH3B476K010E1800
advertisement
Manufacturer No:
TH3B476K010E1800
Manufacturer:
Vishay Sprague
HK JDW NO:
874-TH3B476K010E1800
Package:
1411 (3528 Metric)
Datasheet:
TH3B476K010E1800
Purchasing and Inquiry
TH3B476K010E1800 Overview
TH3B476K010E1800 Features
the dissipation factor is 6 %
TH3B476K010E1800 Applications
There are a lot of Vishay Sprague TH3B476K010E1800 applications of tantalum capacitors.
  • Avionics / military / space
  • Consumer
  • Avionics,
  • ABS
  • Military / aerospace
  • Computer
  • General purpose
  • Airbag systems
  • Industrial control units
  • General purpose
Step5Bar-code shipping tag
TH3B476K010E1800
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    1411 (3528 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2015
  • Series
    TANTAMOUNT®, TH3
  • Size / Dimension
    0.138Lx0.110W 3.50mmx2.80mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Feature
    Automotive
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Molded
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    10V
  • Capacitance
    47μF
  • Depth
    2.8mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    1.8Ohm
  • Polarity
    Polar
  • Dissipation Factor
    6 %
  • Manufacturer Size Code
    B
  • Height Seated (Max)
    0.083 2.10mm
  • Length
    3.5052mm
  • Width
    2.794mm