  • TH3B335M025C3000
TH3B335M025C3000
advertisement
Manufacturer No:
TH3B335M025C3000
HK JDW NO:
874-TH3B335M025C3000
Package:
1411 (3528 Metric)
Datasheet:
TH3B335M025C3000
Purchasing and Inquiry
TH3B335M025C3000 Overview
TH3B335M025C3000 Features
TH3B335M025C3000 Applications
There are a lot of Vishay Sprague TH3B335M025C3000 applications of tantalum capacitors.
  • ABS
  • Airbag systems
  • General low power DC/DC and LDO
  • Industrial
  • Avionics / military / space
  • Industrial control units
Step5Bar-code shipping tag
TH3B335M025C3000
  • Package / Case
    1411 (3528 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Size / Dimension
    0.138Lx0.110W 3.50mmx2.80mm
  • Tolerance
    ±20%
    Molded
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    25V
  • Capacitance
    3.3μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    3Ohm
  • Manufacturer Size Code
    B
  • Height Seated (Max)
    0.083 2.10mm
  • Length
    3.5052mm
  • Width
    2.794mm