  • TDL105M025S1A
TDL105M025S1A
advertisement
Manufacturer No:
TDL105M025S1A
HK JDW NO:
192-TDL105M025S1A
Datasheet:
TDL105M025S1A
Description:
1μF ±20% 2-Termination Bulk Radial
Step5Bar-code shipping tag
TDL105M025S1A
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.180Dia 4.57mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Voltage - Rated
    25V
  • Capacitance
    1μF
  • Lead Pitch
    2.54mm
  • Lead Spacing
    0.100 2.54mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    25V
  • Tan Delta
    0.03
  • Manufacturer Size Code
    A
  • Height Seated (Max)
    0.280 7.11mm
  • Length
    4.57mm
  • Width
    4.57mm