  • TDL105K035M2B
TDL105K035M2B
advertisement
Manufacturer No:
TDL105K035M2B
HK JDW NO:
192-TDL105K035M2B
Package:
Radial
Datasheet:
TDL105K035M2B
Description:
1μF ±10% 2-Termination POLARIZED TANTALUM (DRY/SOLID) Bulk Radial
Step5Bar-code shipping tag
TDL105K035M2B
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Dielectric Material
    TANTALUM (DRY/SOLID)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    TDL
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.200Dia 5.08mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Feature
    General Purpose
  • Pbfree Code
    no
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Conformal Coated
  • Voltage - Rated
    35V
  • Capacitance
    1μF
  • Packing Method
    TR
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Lead Pitch
    5.08mm
  • Polarity
    POLARIZED
  • Lead Spacing
    0.200 5.08mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    35V
  • Manufacturer Size Code
    B
  • Height Seated (Max)
    0.300 7.62mm