  • TDC476M025WSG
TDC476M025WSG
advertisement
Manufacturer No:
TDC476M025WSG
HK JDW NO:
192-TDC476M025WSG
Package:
Radial
Datasheet:
TDC476M025WSG
Description:
47μF ±20% 2-Termination Polar TANTALUM (DRY/SOLID) 0.0094mA Bulk Radial
Step5Bar-code shipping tag
TDC476M025WSG
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
    TANTALUM (DRY/SOLID)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    TDC
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.350Dia 8.89mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Feature
    General Purpose
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Conformal Coated
  • Voltage - Rated
    25V
  • HTS Code
  • Capacitance
    47μF
  • Packing Method
    TR
  • Lead Pitch
    6.35mm
  • Polarity
    Polar
  • Lead Spacing
    0.250 6.35mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    25V
  • Leakage Current
    0.0094mA
  • Tan Delta
    0.06
  • Dissipation Factor
    6 %
  • Manufacturer Size Code
    G
  • Height Seated (Max)
    0.650 16.51mm
  • Length
    8.89mm
  • Width
    8.89mm