  • TDC475M050NSF-F
TDC475M050NSF-F
advertisement
Manufacturer No:
TDC475M050NSF-F
HK JDW NO:
192-TDC475M050NSF-F
Package:
Datasheet:
TDC475M050NSF-F
Description:
4.7μF 2-Termination POLARIZED TANTALUM (DRY/SOLID) 0.0019mA Bulk
Step5Bar-code shipping tag
TDC475M050NSF-F
  • Capacitance
    4.7μF
  • Terminal Pitch
    3.17mm
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    50V
  • Size Code
    2525
  • Leakage Current
    0.0019mA
  • Tan Delta
    0.05
  • Positive Tolerance
    20%
  • Negative Tolerance
    20%
  • Height
    12.7mm
  • Length
    6.35mm
  • Width
    6.35mm