  • TDC336K010NSF-F
TDC336K010NSF-F
advertisement
Manufacturer No:
TDC336K010NSF-F
HK JDW NO:
192-TDC336K010NSF-F
Datasheet:
TDC336K010NSF-F
Description:
33μF ±10% 2-Termination POLARIZED TANTALUM (DRY/SOLID) 2.6μA Bulk Radial
Step5Bar-code shipping tag
TDC336K010NSF-F
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.250Dia 6.35mm
  • Tolerance
    ±10%
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Conformal Coated
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Capacitance
    33μF
  • Voltage - Rated DC
    10V
  • Lead Pitch
    3.17mm
  • Polarity
    POLARIZED
  • Lead Spacing
    0.125 3.18mm
  • Leakage Current
    2.6μA
  • Tan Delta
    0.06
  • Dissipation Factor
    6 %
  • Manufacturer Size Code
    F
  • Diameter
    6.35mm
  • Height Seated (Max)
    0.500 12.70mm