  • TDC335M025NSE-F
TDC335M025NSE-F
advertisement
Manufacturer No:
TDC335M025NSE-F
HK JDW NO:
192-TDC335M025NSE-F
Package:
Datasheet:
TDC335M025NSE-F
Description:
3.3μF 2-Termination POLARIZED TANTALUM (DRY/SOLID) 0.0007mA Bulk
Step5Bar-code shipping tag
TDC335M025NSE-F
  • Capacitance
    3.3μF
  • Terminal Pitch
    3.17mm
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    25V
  • Size Code
    2518
  • Leakage Current
    0.0007mA
  • Tan Delta
    0.05
  • Positive Tolerance
    20%
  • Negative Tolerance
    20%
  • Height
    8.89mm
  • Length
    6.35mm
  • Width
    4.45mm