  • TDC186K035WSG-F
TDC186K035WSG-F
advertisement
Manufacturer No:
TDC186K035WSG-F
HK JDW NO:
192-TDC186K035WSG-F
Package:
Datasheet:
TDC186K035WSG-F
Description:
18μF 2-Termination POLARIZED TANTALUM (DRY/SOLID) 0.005mA Bulk
Step5Bar-code shipping tag
TDC186K035WSG-F
  • Capacitance
    18μF
  • Terminal Pitch
    6.35mm
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    35V
  • Size Code
    3535
  • Leakage Current
    0.005mA
  • Tan Delta
    0.06
  • Positive Tolerance
    10%
  • Negative Tolerance
    10%
  • Height
    16.51mm
  • Length
    8.89mm
  • Width
    8.89mm