  • TDC155M035NSE-F
TDC155M035NSE-F
advertisement
Manufacturer No:
TDC155M035NSE-F
HK JDW NO:
192-TDC155M035NSE-F
Package:
Datasheet:
TDC155M035NSE-F
Description:
1.5μF 2-Termination POLARIZED TANTALUM (DRY/SOLID) 0.0005mA Bulk
Step5Bar-code shipping tag
TDC155M035NSE-F
  • Capacitance
    1.5μF
  • Terminal Pitch
    3.17mm
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    35V
  • Size Code
    2518
  • Leakage Current
    0.0005mA
  • Tan Delta
    0.05
  • Positive Tolerance
    20%
  • Negative Tolerance
    20%
  • Height
    8.89mm
  • Length
    6.35mm
  • Width
    4.45mm