  • TDC154K035NSE-F
TDC154K035NSE-F
advertisement
Manufacturer No:
TDC154K035NSE-F
HK JDW NO:
192-TDC154K035NSE-F
Package:
Datasheet:
TDC154K035NSE-F
Description:
0.15μF 2-Termination POLARIZED TANTALUM (DRY/SOLID) 0.0005mA Bulk
Step5Bar-code shipping tag
TDC154K035NSE-F
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Dielectric Material
    TANTALUM (DRY/SOLID)
  • Packaging
    Bulk
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.15μF
  • Packing Method
    TR
  • Terminal Pitch
    3.17mm
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Capacitor Type
    TANTALUM CAPACITOR
  • Polarity
    POLARIZED
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    35V
  • Size Code
    2518
  • Leakage Current
    0.0005mA
  • Tan Delta
    0.03
  • Positive Tolerance
    10%
  • Negative Tolerance
    10%
  • Height
    8.89mm
  • Length
    6.35mm
  • Width
    4.45mm