  • TCJY477M002R0025E
TCJY477M002R0025E
advertisement
Manufacturer No:
TCJY477M002R0025E
HK JDW NO:
66-TCJY477M002R0025E
Purchasing and Inquiry
TCJY477M002R0025E Overview
In order to maintain high efficiency, the ESR (Equivalent Series Resistance) should remain at 25mOhm @ 100kHz.The capacitance is 470μF when it operates.A voltage of -55°C~105°C is used to power the device.It is possible to achieve high efficiency with a voltage - Rated at 2.5V.The maximum height seated of 0.079 2.00mm°C enables stable operation.
TCJY477M002R0025E Features
a 25mOhm @ 100kHz ESR (Equivalent Series Resistance)
with a capacitance of 470μF
an AC voltage of -55°C~105°C
the voltage rating of 2.5V
TCJY477M002R0025E Applications
There are a lot of AVX Corporation TCJY477M002R0025E applications of tantalum polymer capacitors.
Step5Bar-code shipping tag
TCJY477M002R0025E
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Size / Dimension
    0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
  • Tolerance
    ±20%
    Molded
  • Voltage - Rated
    2.5V
  • Capacitance
    470μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    25mOhm @ 100kHz
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 105°C
  • Height Seated (Max)
    0.079 2.00mm