  • TCJD157M010R0025E
TCJD157M010R0025E
advertisement
Manufacturer No:
TCJD157M010R0025E
HK JDW NO:
66-TCJD157M010R0025E
Package:
2917 (7343 Metric)
Purchasing and Inquiry
TCJD157M010R0025E Overview
In order for ESR (Equivalent Series Resistance) to be as high as possible, it must remain at 25mOhm @ 100kHz.150μF is the capacitance of the device.Powered by -55°C~105°C. Rated AC voltage.A voltage rating of 10V allows for high efficiency.In addition to its 0.122 3.10mm°C maximum seated height, it is capable of providing stable operation.
TCJD157M010R0025E Features
a 25mOhm @ 100kHz ESR (Equivalent Series Resistance)
with a capacitance of 150μF
an AC voltage of -55°C~105°C
the voltage rating of 10V
TCJD157M010R0025E Applications
There are a lot of AVX Corporation TCJD157M010R0025E applications of tantalum polymer capacitors.
Step5Bar-code shipping tag
TCJD157M010R0025E
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Package / Case
    2917 (7343 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Size / Dimension
    0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
  • Tolerance
    ±20%
    Molded
  • Voltage - Rated
    10V
  • Capacitance
    150μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    25mOhm @ 100kHz
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 105°C
  • Manufacturer Size Code
    D
  • Height Seated (Max)
    0.122 3.10mm