  • TCJA106M025R0150E
TCJA106M025R0150E
advertisement
Manufacturer No:
TCJA106M025R0150E
HK JDW NO:
66-TCJA106M025R0150E
Purchasing and Inquiry
TCJA106M025R0150E Overview
For optimum efficiency, keep the ESR (Equivalent Series Resistance) at 150mOhm @ 100kHz.Capacitance 10μF governs its operation.This device operates on a voltage of -55°C~105°C Volts AC rated.The voltage - Rated of 25V allows for high efficiency.Its maximum height seated of 0.071 1.80mm°C enables stable operation.
TCJA106M025R0150E Features
a 150mOhm @ 100kHz ESR (Equivalent Series Resistance)
with a capacitance of 10μF
an AC voltage of -55°C~105°C
the voltage rating of 25V
TCJA106M025R0150E Applications
There are a lot of AVX Corporation TCJA106M025R0150E applications of tantalum polymer capacitors.
Step5Bar-code shipping tag
TCJA106M025R0150E
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±20%
    Molded
  • Voltage - Rated
    25V
  • Capacitance
    10μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    150mOhm @ 100kHz
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 105°C
  • Height Seated (Max)
    0.071 1.80mm