  • TCBD106M035CRSZ0H24
TCBD106M035CRSZ0H24
advertisement
Manufacturer No:
TCBD106M035CRSZ0H24
HK JDW NO:
66-TCBD106M035CRSZ0H24
Purchasing and Inquiry
TCBD106M035CRSZ0H24 Overview
A high standard of efficiency requires a 70mOhm @ 100kHz ESR (Equivalent Series Resistance).Capacitance 10μF governs its operation.It is capable of operating Temperature of -55°C~125°C.This voltage - Rated at 35V - allows the device to be highly efficient.Having a maximum height seated of 0.122 3.10mm°C, it makes it possible for a stable operation to take place.
TCBD106M035CRSZ0H24 Features
a 70mOhm @ 100kHz ESR (Equivalent Series Resistance)
with a capacitance of 10μF
an AC voltage of -55°C~125°C
the voltage rating of 35V
TCBD106M035CRSZ0H24 Applications
There are a lot of AVX Corporation TCBD106M035CRSZ0H24 applications of tantalum polymer capacitors.
Step5Bar-code shipping tag
TCBD106M035CRSZ0H24
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Feature
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    35V
  • Capacitance
    10μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    70mOhm @ 100kHz
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 125°C
  • Height Seated (Max)
    0.122 3.10mm