  • TAS187K006P1F-F
TAS187K006P1F-F
advertisement
Manufacturer No:
TAS187K006P1F-F
HK JDW NO:
192-TAS187K006P1F-F
Package:
Datasheet:
TAS187K006P1F-F
Description:
180μF 2-Termination POLARIZED TANTALUM (DRY/SOLID) 0.0055mA Tape & Reel (TR)
Step5Bar-code shipping tag
TAS187K006P1F-F
  • Capacitance
    180μF
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    6V
  • Leakage Current
    0.0055mA
  • Tan Delta
    0.06
  • Positive Tolerance
    10%
  • Negative Tolerance
    10%
  • Diameter
    7.34mm
  • Length
    20.88mm