  • TAS126K015P1C-F
TAS126K015P1C-F
advertisement
Manufacturer No:
TAS126K015P1C-F
HK JDW NO:
192-TAS126K015P1C-F
Package:
Datasheet:
TAS126K015P1C-F
Description:
12μF 2-Termination POLARIZED TANTALUM (DRY/SOLID) 0.001mA Tape & Reel (TR)
Step5Bar-code shipping tag
TAS126K015P1C-F
  • Capacitance
    12μF
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    15V
  • Leakage Current
    0.001mA
  • Tan Delta
    0.06
  • Positive Tolerance
    10%
  • Negative Tolerance
    10%
  • Diameter
    4.7mm
  • Length
    15.49mm