  • TAS105M035P1A
TAS105M035P1A
advertisement
Manufacturer No:
TAS105M035P1A
HK JDW NO:
192-TAS105M035P1A
Package:
Axial
Datasheet:
TAS105M035P1A
Description:
1μF ±20% 2-Termination Tantalum 500nA Bulk Axial
Step5Bar-code shipping tag
TAS105M035P1A
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Axial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Dielectric Material
    Tantalum
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    TAS
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.135Diax0.286L 3.43mmx7.26mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Feature
    General Purpose
  • Pbfree Code
    no
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Type
    Hermetically Sealed
  • HTS Code
  • Capacitance
    1μF
  • Voltage - Rated DC
    35V
  • Packing Method
    TR
  • Lead Diameter
    510 μm
  • Leakage Current
    500nA
  • Tan Delta
    0.03
  • Dissipation Factor
    3 %
  • Manufacturer Size Code
    A
  • Diameter
    3.18mm
  • Length
    10.72mm