  • TAS104M050P1A-F
TAS104M050P1A-F
advertisement
Manufacturer No:
TAS104M050P1A-F
HK JDW NO:
192-TAS104M050P1A-F
Package:
Datasheet:
TAS104M050P1A-F
Description:
0.1μF 2-Termination POLARIZED TANTALUM (DRY/SOLID) 0.0003mA Tape & Reel (TR)
Step5Bar-code shipping tag
TAS104M050P1A-F
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Dielectric Material
    TANTALUM (DRY/SOLID)
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    TAS
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.1μF
  • Packing Method
    TR
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Capacitor Type
    TANTALUM CAPACITOR
  • Polarity
    POLARIZED
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    50V
  • Leakage Current
    0.0003mA
  • Tan Delta
    0.02
  • Positive Tolerance
    20%
  • Negative Tolerance
    20%
  • Diameter
    3.43mm
  • Length
    10.72mm