  • TAJE337K006SNJ
TAJE337K006SNJ
advertisement
Manufacturer No:
TAJE337K006SNJ
HK JDW NO:
66-TAJE337K006SNJ
Package:
Molded
Datasheet:
Description:
330μF 10% 125°C-Max -55°C-Min 900mOhm 2-Termination Polar Tantalum Tape & Reel Molded
Step5Bar-code shipping tag
TAJE337K006SNJ
  • Package / Case
    Molded
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    J BEND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Number of Pins
    2
  • Dielectric Material
    Tantalum
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    330μF
  • Voltage - Rated DC
    6.3V
  • Packing Method
    TR, 13 INCH
  • Depth
    4.3mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    900mOhm
  • Polarity
    Polar
  • Tan Delta
    0.08
  • Dissipation Factor
    8 %
  • Height
    4.1mm
  • Length
    7.3mm