  • T212A273K100MS
T212A273K100MS
advertisement
Manufacturer No:
T212A273K100MS
HK JDW NO:
417-T212A273K100MS
Description:
27nF 10% 125°C-Max -55°C-Min 2-Termination POLARIZED TANTALUM (DRY/SOLID) 0.0003mA Metal
Step5Bar-code shipping tag
T212A273K100MS
  • Tolerance
    10%
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn60Pb40)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    27nF
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    100V
  • Leakage Current
    0.0003mA
  • Diameter
    3.43mm
  • Length
    7.26mm