  • CWR09KK106KS
CWR09KK106KS
advertisement
Manufacturer No:
CWR09KK106KS
HK JDW NO:
66-CWR09KK106KS
Package:
G
Datasheet:
Description:
10μF 10% 125°C-Max -55°C-Min 1.4Ohm 2-Termination POLARIZED TANTALUM (DRY/SOLID) 0.003mA Bulk G
Step5Bar-code shipping tag
CWR09KK106KS
  • Package / Case
    G
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Dielectric Material
    TANTALUM (DRY/SOLID)
  • Tolerance
    10%
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb) - fused
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    10μF
  • Depth
    2.79mm
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Military Standard
    MIL-PRF-55365
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    1.4Ohm
  • Polarity
    POLARIZED
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    25V
  • Leakage Current
    0.003mA
  • Tan Delta
    0.06
  • Height
    2.79mm
  • Length
    6.73mm