  • TAC685K035P06-F
TAC685K035P06-F
advertisement
Manufacturer No:
TAC685K035P06-F
HK JDW NO:
192-TAC685K035P06-F
Package:
Axial
Datasheet:
Description:
6.8μF 10% 125°C-Max -55°C-Min 2-Termination POLARIZED TANTALUM (DRY/SOLID) 0.0019mA Bulk Axial
Step5Bar-code shipping tag
TAC685K035P06-F
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Axial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    TAC
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    General Purpose
  • Part Status
    Active
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    6.8μF
  • Voltage - Rated DC
    35V
  • Packing Method
    TR, 12 INCH
  • Leakage Current
    0.0019mA
  • Tan Delta
    0.04
  • Diameter
    4.57mm
  • Length
    10.668mm