  • T97V337K6R3LSA
T97V337K6R3LSA
advertisement
Manufacturer No:
T97V337K6R3LSA
Manufacturer:
Vishay Sprague
HK JDW NO:
874-T97V337K6R3LSA
Package:
2917 (7343 Metric)
Datasheet:
T97V337K6R3LSA
Description:
330μF ±10% 38mOhm 2-Termination POLARIZED TANTALUM (DRY/SOLID) 0.0208mA Tape & Reel (TR) 2917 (7343 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
T97V337K6R3LSA
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    2917 (7343 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Dielectric Material
    TANTALUM (DRY/SOLID)
  • Operating Temperature
    -55°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2006
  • Series
    TANTAMOUNT®, T97
  • Size / Dimension
    0.299Lx0.173W 7.60mmx4.40mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Feature
    High Reliability
  • Pbfree Code
    no
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    2A (4 Weeks)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Conformal Coated
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Voltage - Rated
    6.3V
  • HTS Code
  • Capacitance
    330μF
  • Packing Method
    TR, 7 INCH
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Reference Standard
    MIL-PRF-55365
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    38mOhm
  • Polarity
    POLARIZED
  • Leakage Current
    0.0208mA
  • Ripple Current
    2000mA
  • Tan Delta
    0.08
  • Manufacturer Size Code
    V
  • Height Seated (Max)
    0.079 2.00mm
  • Length
    7.6mm
  • Width
    4.4mm