  • T97D336M050F8HSB
T97D336M050F8HSB
advertisement
Manufacturer No:
T97D336M050F8HSB
Manufacturer:
Vishay Sprague
HK JDW NO:
874-T97D336M050F8HSB
Package:
2917 (7343 Metric)
Datasheet:
T97D336M050F8HSB
Purchasing and Inquiry
T97D336M050F8HSB Overview
T97D336M050F8HSB Features
T97D336M050F8HSB Applications
There are a lot of Vishay Sprague T97D336M050F8HSB applications of tantalum capacitors.
  • General purpose
  • Computer
  • General purpose
  • Military / aerospace
  • ABS
  • Airbag systems
  • Industrial control units
  • Avionics / military / space
  • Automotive ECU
  • Avionics,
Step5Bar-code shipping tag
T97D336M050F8HSB
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    2917 (7343 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2006
  • Series
    TANTAMOUNT®, T97
  • Size / Dimension
    0.299Lx0.173W 7.60mmx4.40mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Feature
    High Reliability
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    2A (4 Weeks)
  • Type
    Conformal Coated
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    33μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    150mOhm
  • Manufacturer Size Code
    D
  • Height Seated (Max)
    0.138 3.50mm