  • T95Z107M004CSAL
T95Z107M004CSAL
advertisement
Manufacturer No:
T95Z107M004CSAL
HK JDW NO:
874-T95Z107M004CSAL
Datasheet:
T95Z107M004CSAL
Description:
100μF ±20% 125°C-Max -55°C-Min 400mOhm Tape & Reel (TR) 2910 (7227 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
T95Z107M004CSAL
  • Tolerance
    ±20%
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    2A (4 Weeks)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    4V
  • Capacitance
    100μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    400mOhm
  • Manufacturer Size Code
    Z
  • Height Seated (Max)
    0.114 2.90mm
  • Length
    7.239mm
  • Width
    2.6416mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Ratings
    COTS
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.285Lx0.104W 7.24mmx2.65mm