  • T95Y476M004HZSL
T95Y476M004HZSL
advertisement
Manufacturer No:
T95Y476M004HZSL
HK JDW NO:
874-T95Y476M004HZSL
Datasheet:
T95Y476M004HZSL
Description:
47μF ±20% 600mOhm Tape & Reel (TR) 2910 (7227 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
T95Y476M004HZSL
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.285Lx0.104W 7.24mmx2.65mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    2A (4 Weeks)
  • Voltage - Rated
    4V
  • Capacitance
    47μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    600mOhm
  • Height Seated (Max)
    0.079 2.00mm