  • T95X685M020LSSL
T95X685M020LSSL
advertisement
Manufacturer No:
T95X685M020LSSL
HK JDW NO:
874-T95X685M020LSSL
Datasheet:
T95X685M020LSSL
Description:
6.8μF ±20% 125°C-Max -55°C-Min 1.5Ohm Tape & Reel (TR) 2910 (7227 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
T95X685M020LSSL
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.285Lx0.104W 7.24mmx2.65mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    2A (4 Weeks)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    20V
  • Capacitance
    6.8μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    1.5Ohm
  • Manufacturer Size Code
    X
  • Height Seated (Max)
    0.061 1.55mm
  • Length
    7.239mm
  • Width
    2.6416mm