  • T95V106K6R3CZAL
T95V106K6R3CZAL
advertisement
Manufacturer No:
T95V106K6R3CZAL
Manufacturer:
Vishay Sprague
HK JDW NO:
874-T95V106K6R3CZAL
Package:
1410 (3727 Metric)
Datasheet:
T95V106K6R3CZAL
Description:
10μF ±10% 125°C-Max -55°C-Min 1.5Ohm Tape & Reel (TR) 1410 (3727 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
T95V106K6R3CZAL
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    1410 (3727 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2016
  • Series
    TANTAMOUNT®, T95
  • Size / Dimension
    0.143Lx0.104W 3.63mmx2.65mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Feature
    High Reliability
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    2A (4 Weeks)
  • Type
    Conformal Coated
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    6.3V
  • Capacitance
    10μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    1.5Ohm
  • Manufacturer Size Code
    V
  • Height Seated (Max)
    0.061 1.55mm
  • Length
    3.6322mm
  • Width
    2.6416mm