  • T95D157K016LZAS
T95D157K016LZAS
advertisement
Manufacturer No:
T95D157K016LZAS
HK JDW NO:
874-T95D157K016LZAS
Datasheet:
T95D157K016LZAS
Description:
150μF ±10% 140mOhm Tape & Reel (TR) 2917 (7343 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
T95D157K016LZAS
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.293Lx0.170W 7.44mmx4.32mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Feature
    High Reliability
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    2A (4 Weeks)
  • Voltage - Rated
    16V
  • Capacitance
    150μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    140mOhm
  • Height Seated (Max)
    0.122 3.10mm