  • T86D476M010ESSS
T86D476M010ESSS
advertisement
Manufacturer No:
T86D476M010ESSS
HK JDW NO:
874-T86D476M010ESSS
Datasheet:
T86D476M010ESSS
Description:
47μF ±20% 700mOhm 2-Termination 0.0047mA Tape & Reel (TR) 2917 (7343 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
T86D476M010ESSS
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
  • Tolerance
    ±20%
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Voltage - Rated
    10V
  • HTS Code
  • Capacitance
    47μF
  • Depth
    4.3mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    700mOhm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    10V
  • Leakage Current
    0.0047mA
  • Tan Delta
    0.06
  • Manufacturer Size Code
    D
  • Height
    2.8mm
  • Height Seated (Max)
    0.122 3.10mm
  • Length
    7.3mm