  • T86C685M020EAAS
T86C685M020EAAS
advertisement
Manufacturer No:
T86C685M020EAAS
Manufacturer:
Vishay Sprague
HK JDW NO:
874-T86C685M020EAAS
Package:
2312 (6032 Metric)
Datasheet:
T86C685M020EAAS
Description:
6.8μF ±20% 1.9Ohm 2-Termination POLARIZED TANTALUM (DRY/SOLID) 0.0014mA Tape & Reel (TR) 2312 (6032 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
T86C685M020EAAS
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    2312 (6032 Metric)
  • Terminal Shape
    J BEND
  • Dielectric Material
    TANTALUM (DRY/SOLID)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2015
  • Series
    TANTAMOUNT®, T86
  • Size / Dimension
    0.236Lx0.126W 6.00mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Feature
    Fail Safe with Built-in Fuse, High Reliability
  • Pbfree Code
    no
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Molded
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Voltage - Rated
    20V
  • HTS Code
  • Capacitance
    6.8μF
  • Depth
    3.2mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    1.9Ohm
  • Polarity
    POLARIZED
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    20V
  • Leakage Current
    0.0014mA
  • Tan Delta
    0.06
  • Manufacturer Size Code
    C
  • Height
    2.5mm
  • Height Seated (Max)
    0.110 2.80mm
  • Length
    6mm