  • T86C475M035EBAS
T86C475M035EBAS
advertisement
Manufacturer No:
T86C475M035EBAS
HK JDW NO:
874-T86C475M035EBAS
Package:
2312 (6032 Metric)
Datasheet:
T86C475M035EBAS
Description:
4.7μF ±20% 1.8Ohm 2-Termination POLARIZED TANTALUM (DRY/SOLID) 0.0016mA Tape & Reel (TR) 2312 (6032 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
T86C475M035EBAS
  • Depth
    3.2mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    1.8Ohm
  • Polarity
    POLARIZED
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    35V
  • Leakage Current
    0.0016mA
  • Manufacturer Size Code
    C
  • Height
    2.5mm
  • Height Seated (Max)
    0.110 2.80mm
  • Length
    6mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Ratings
    COTS
  • Package / Case
    2312 (6032 Metric)
  • Terminal Shape
    J BEND
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.236Lx0.126W 6.00mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±20%
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Molded
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Voltage - Rated
    35V
  • HTS Code
  • Capacitance
    4.7μF