  • T30GRY2PQ
T30GRY2PQ
advertisement
Manufacturer No:
T30GRY2PQ
HK JDW NO:
124-T30GRY2PQ
Package:
Module
Datasheet:
Description:
Indicator;Photoelectric;Infrared LED;10 to 30 VDC;LED;Barrel;PVC
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
T30GRY2PQ
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to T30GRY2PQ.
  • Package / Case
    Module
  • Number of Pins
    5
  • Panel Cutout Shape
    Round
  • Published
    2004
  • Feature
    Flashing LED
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Quick Connect
  • Type
    LED
  • Max Operating Temperature
    50°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Color
    Green, Red, Yellow
  • Voltage - Rated DC
    30V
  • Ingress Protection
    IP67
  • Current Rating
    75mA
  • Termination Style
    Quick Connect
  • Approval Agency
    IEC
  • Panel Cutout Dimensions
    1.181 (30.00mm)
  • Voltage
    10V~30V
  • Current
    50mA