  • S18LGRXPQ
S18LGRXPQ
advertisement
Manufacturer No:
S18LGRXPQ
HK JDW NO:
124-S18LGRXPQ
Package:
Datasheet:
S18LGRXPQ
Description:
BANNER ENGINEERINGS18LGRXPQS18 EZ-LIGHT - 18 mm - IP67
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
S18LGRXPQ
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to S18LGRXPQ.
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Panel Cutout Shape
    Round
  • Published
    2014
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    LED
  • Voltage - Rated
    30V
  • Ingress Protection
    IP67, IP69K, NEMA 4X
  • Current Rating
    25mA
  • Termination Style
    Quick Connect
  • Panel Cutout Dimensions
    0.709 (18.00mm)
  • Voltage
    10V~30V
  • Lens Style
    Round with Flat Top
  • Millicandela Rating
    4.1mcd Green, 1.1mcd Red
  • Lens Transparency
    Diffused
  • Lamp Color
    Green, Red
  • Length
    35.7mm