  • S18LGRXP
S18LGRXP
advertisement
Manufacturer No:
S18LGRXP
HK JDW NO:
124-S18LGRXP
Package:
Datasheet:
S18LGRXP
Description:
Indicator,S18 EZ-LIGHT,18 mm,Green/Red,10-30VDC,4 Wire,2m,IP67,21184
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
S18LGRXP
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to S18LGRXP.
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Panel Cutout Dimensions
    0.709 (18.00mm)
  • Voltage
    10V~30V
  • Lens Style
    Round with Flat Top
  • Millicandela Rating
    4.1mcd Green, 1.1mcd Red
  • Lens Transparency
    Diffused
  • Lens Color
    Green, Red
  • Lamp Color
    Green, Red
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Ratings
    DC
  • Panel Cutout Shape
    Round
  • Published
    2012
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Cable
  • Type
    LED
  • Color
  • Voltage - Rated DC
    30V
  • Ingress Protection
    IP67, IP69K, NEMA 4X
  • Current Rating
    25mA