  • SWF240P-24
SWF240P-24
advertisement
Manufacturer No:
SWF240P-24
HK JDW NO:
681-SWF240P-24
Description:
SWF240P-24 datasheet pdf and AC DC Converters product details from Sanken stock available at Utmel
Quantity:
In Stock : 13125
Step5Bar-code shipping tag
SWF240P-24
  • Operating Temperature
    -10°C~70°C
  • Series
    SWF240P (240W)
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    7.09Lx3.31W x 1.65 H 180.0mmx84.0mmx42.0mm
  • Max Power Dissipation
    240W
  • Approval Agency
    CE, cURus
  • Efficiency
    92%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Output Voltage
    24V
  • Max Output Current
    20A
  • Voltage - Output 1
    24V
  • Input Voltage-Nom
    100V
  • Current - Output (Max)
    10A
  • Voltage - Input
    85V~264VAC
  • Height
    41.91mm