  • HWB030D-15
HWB030D-15
advertisement
Manufacturer No:
HWB030D-15
Manufacturer:
Sanken
HK JDW NO:
681-HWB030D-15
Package:
Datasheet:
Description:
HWB030D-15 datasheet pdf and AC DC Converters product details from Sanken stock available at Utmel
Quantity:
In Stock : 5375
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
HWB030D-15
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Chassis Mount
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Operating Temperature
    -10°C~60°C
  • Series
    HWB (30W)
  • Published
    2005
  • Size / Dimension
    5.35Lx3.62W x 1.34 H 136.0mmx92.0mmx34.0mm
  • Feature
    Load Sharing, Universal Input
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Open Frame
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Additional Feature
    NEGETIVE OUTPUT VOLTAGE IS -15
  • Max Power Dissipation
    30W
  • Technology
    HYBRID
  • Terminal Position
    UNSPECIFIED
  • Terminal Form
    UNSPECIFIED
  • Number of Functions
    1
  • JESD-30 Code
    X-XXMA-X
  • Number of Outputs
    2
  • Approval Agency
    CE, cURus, GS
  • Efficiency
    80%
  • Output Voltage
    15V
  • Max Output Current
    1.3A
  • Voltage - Output 1
    15V
  • Input Voltage-Nom
    100V
  • Current - Output (Max)
    1.3A 1.3A
  • Voltage - Input
    85V~264VAC
  • Voltage - Output 2
  • Total Power Output-Max
    39W
  • Height
    34.036mm