  • SWF050P-24
SWF050P-24
advertisement
Manufacturer No:
SWF050P-24
Manufacturer:
Sanken
HK JDW NO:
681-SWF050P-24
Package:
Datasheet:
Description:
SWF050P-24 datasheet pdf and AC DC Converters product details from Sanken stock available at Utmel
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SWF050P-24
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mount
    Chassis Mount
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Operating Temperature
    -10°C~70°C
  • Published
    2013
  • Series
    SWF050P (50W)
  • Size / Dimension
    5.20Lx1.97W x 1.12 H 132.0mmx50.0mmx28.5mm
  • Feature
    Adjustable Output, Universal Input
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Open Frame
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    50W
  • Max Power Dissipation
    50W
  • Technology
    HYBRID
  • Terminal Position
    UNSPECIFIED
  • Terminal Form
    UNSPECIFIED
  • Number of Functions
    1
  • JESD-30 Code
    X-XXMA-X
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CE, cURus
  • Efficiency
    85%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Output Voltage
    24V
  • Max Output Current
    2.1A
  • Voltage - Output 1
    24V
  • Input Voltage-Nom
    100V
  • Voltage - Input
    85V~264VAC
  • Height
    28.448mm