  • HWB060S-12-RM-C
HWB060S-12-RM-C
advertisement
Manufacturer No:
HWB060S-12-RM-C
Manufacturer:
Sanken
HK JDW NO:
681-HWB060S-12-RM-C
Package:
Datasheet:
HWB060S-12-RM-C
Description:
Quantity:
In Stock : 10374
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
HWB060S-12-RM-C
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mount
    Chassis Mount
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Operating Temperature
    -10°C~60°C
  • Series
    HWB (60W)
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    6.69Lx3.62W x 1.54 H 170.0mmx92.0mmx39.0mm
  • Feature
    Load Sharing, Universal Input
  • Part Status
    Active
  • Type
    Enclosed
  • Max Operating Temperature
    60°C
  • Min Operating Temperature
    -10°C
  • Applications
    ITE (Commercial), Medical
  • Power (Watts)
    60W
  • Max Power Dissipation
    60W
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CE, cURus, GS
  • Efficiency
    80%
  • Max Output Current
    5.2A
  • Voltage - Output 1
    12V
  • Current - Output (Max)
    5.2A
  • Voltage - Input
    85V~264VAC
  • Height
    39.116mm
  • Length
    169.926mm
  • Width
    91.948mm