  • STB25NF06LAG
STB25NF06LAG
advertisement
Manufacturer No:
STB25NF06LAG
Manufacturer:
STMicroelectronics
HK JDW NO:
761-STB25NF06LAG
Description:
MOSFET (Metal Oxide) N-Channel Tape & Reel (TR) 14nC @ 10V 60V TO-263-3, D2Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
Quantity:
In Stock : 2078
Step5Bar-code shipping tag
STB25NF06LAG
    Select All
  • Lifecycle Status
    NRND (Last Updated: 8 months ago)
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Technology
    MOSFET (Metal Oxide)
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Base Part Number
    STB25N
  • FET Type
    N-Channel
  • Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
    25A
  • Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
    14nC @ 10V
  • Drain to Source Voltage (Vdss)
    60V
  • Drive Voltage (Max Rds On,Min Rds On)
    5V 10V